Особые гласные молитвенные прошения на Литургии

В нашем храме на каждую литургию можно подавать имена для гласного поминания с особыми прошениями на сугубой ектении после чтения Евангелия.

Имена для поминовения можно присылать на номер настоятеля храма: +7 916 344 48 49.

Добровольное пожертвование также возможно на карту, которая «привязана» к этому номеру.

Особые гласные молитвенные прошения на Литургии

О болящих:

Священник: Врачу душ и телес, со умилением в сердце сокрушенном к Тебе припадаем, и стеняще вопием Ти: исцели болезни, уврачуй страсти душ и телес рабов Твоих (имена), и прости им, яко благосерд, вся прегрешения, вольная и невольная, и скоро воздвигни от одра болезни, молим Ти ся, услыши и помилуй.   Хор: Господи, помилуй(трижды).

О путешествующих:

Священник: Стопы человеческия исправляяй, Господи, призри милостивно на рабы Твоя (имена) и, простив им всякое прегрешение, вольное же и невольное, благослови благое намерение совета их, и исходы, и входы со путешествием исправи, прилежно молим Ти ся, услыши и помилуй. Хор: Господи, помилуй (трижды).

Перед началом всякого доброго дела:

Священник: Призри, Человеколюбче, милостивым твоим оком на рабы Твоя (имена), к твоему благоутробию верою припадающыя, и услышав моления их, благое намерение и дело их благослови, и благополучно начати и спешно кроме всякаго препятия во славу твою совершити, яко всесильному царю молим Ти ся, услыши и помилуй. Хор: Господи, помилуй (трижды).

О заключенных:

  Священник: Иосифа в темнице иногда в Египте заключеннаго преславно свободивый, и ныне нами Тебе призывающыя раб Твоих (имена) в заключении находящихся от пагубы, озлобления и горькия беды избави, молим Ти ся, избавителю Милостивый, услыши и скоро помилуй. Хор: Господи, помилуй (трижды).

 Благодарение о полученном прошении:

Священник: Благодаряще со страхом и трепетом, яко раби непотребнии Твоему благоутробию, Спасе и Владыко наш Господи, о Твоих благодеяниих, яже излиял еси изобильно на рабех Твоих (имена), и припадаем, и славословие Тебе яко Богу приносим, и умиленно вопием: избави от всех бед рабы Твоя, и всегда яко милостив исполни во благих желание всех нас, прилежно молимся Ти, услыши и помилуй. Хор: Господи, помилуй (трижды).